Įsitikinimai apie pinigus

Jei šiuo metu nesate pasiturintys arba neturite tiek pinigų, kiek jums reikia, vadinasi, jūs dar neįtikinote savo pasąmonės, kad jums to reikia.

Tad pirmiausiai analizuosime, kokie įsitikinimai apie pinigus gyvena jūsų protuose. Ką jūs galvojate apie pinigus? Ar darote kažką kad jūsų finansinė padėtis pasikeistų ar laukiate, kad tinkamu metu perskaitytas horoskpas užvestų jus ant kelio?  Ar laukiate jų su džiaugsmu, ar su nerimu? Ar gyvenate nuolatiniame baimės jausme, kad jų neužteks? O galbūt net nekenčiate jų ir siejate juos su negerais dalykais, nutikusiais jūsų gyvenime?

Teko sutikti moterų, kurios pinigus kaltino dėl nenusisekusios santuokos ir manė, kad būtent turtas sugadino jų sutuoktinius. Rezultatas – galiausiai jos prarado ir santuoką, ir pinigus. Joms teko išmokti iš naujo pamilti pinigus, galvoti apie juos gerai tol, kol jie grįžo į jų gyvenimą.

Tad svarbiausias patarimas būtų toks – niekada nesiekite pinigų su niekuo kitu, kas vyksta jūsų gyvenime. Taip jūs formuojate labai stiprų ir jus ribojantį įsitikinimą. Santuoka gali būti sėkminga su pinigais ir be jų, sveikata gali būti sėkminga su pinigais ir be jų, verslą galima pradėti su pinigais ir be jų, net keliauti galima neturint daug pinigų. Norint išsiugdyti gausos sąmonę, reikia suvokti, kad pinigai yra gėris visais atvejais. Jie niekaip nesusiję su jus ištikusiomis negandomis ar bėdomis.

Ribojančių finansinių įsitikinimų pavyzdžiai:

Pinigai ant medžių neauga
Pinigų nuolat trūksta
Reikia sunkiai dirbti, kad uždirbtumėte pinigus
Pinigai – blogio šaknys

Progresyvių finansinių įsitikinimų pavyzdžiai:

Pinigų yra pakankamai
Pinigai yra geras dalykas
Pinigai pas mane ateina lengvai

Dabar, kai jau žinome, kad visi mūsų džiaugsmai ir bėdos slypi ne išorėje, o mūsų pačių galvose, atrodytų, galime nudžiugti – juk pakanka pakeisti mintis ir mūsų realybė pasikeis. Tai yra tiesa, tačiau viskas nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ne veltui mąstymas yra įvardijamas kaip sunkiausias darbas pasaulyje.

Mes esame įpratę gyventi su automatinėmis mintimis, kurių visai nekontroliuojame. Jos nardo mūsų galvose į kairę ir į dešnę ir lemia tai gerą, tai blogą nuotaiką, priklausomai nuo to, kokia mintis užklydo. Kartais užtenka vienos vienintelės minties, atklydusios iš nežinia kokių praeities ar ateities užkaborių, kad nuotaika akimirksniu subjurtų, o mes net negalėtume įvardinti, kas gi mums staiga nutiko, ir į draugo ar namiškio klausimą „Ko toks rūškanas?“ atsakytume „Ai, tiesiog nėra nuotaikos“.

Vienintelis dalykas, kurio mes negalime padaryti už kitą žmogų, tai už jį pagalvoti.

Mes esame atsakingi tik už savo mintis. Taigi, mes esame atsakingi ir už tai, ką galvojame apie pinigus. Sekite ir kontroliuokite savo mintis. Budrumo kaina – sėkmė.

Charles F. Haanel apie „sunkiausią darbą pasaulyje“ – mąstymą – savo knygoje „Užkoduotas protas“ rašė taip: „Negalima dešimt valandų per dieną mintyti silpnas, žalingas, neigiamas mintis ir tikėtis, kad dešimt minučių stipraus, konstruktyvaus mąstymo jums sukurs puikias, sveikas, harmoningas aplinkybes“.

„Viską lemia ne tai, ką jūs retsykiais pagalvojate bažnyčioje ar perskaitę gerą knygą, – lemia jūsų vyraujanti psichinė nuostata“, – apie nuoseklaus mąstymo svarbą teigė jis.

Paruošti vietą pinigams turime ne tik tiesiogine, bet ir perkeltine prasme – parengti jiems ne vien fizinę, bet ir mentalinę erdvę savo galvose.

Mes turime tiek pinigų, kiek mūsų prote tūnančios programos leidžia jų turėti. Taigi, turtėti reikia pradėti ne nuo kažko kito, bet nuo minčių – naikinti ribojančius įsitikinimus, trukdančius finansinei gausai apsireikšti mūsų realybėje, ir įdiegti naujus, kurie leis mums klestėti. Tai neįvyks per vieną dieną, tačiau pradėti reikia čia ir dabar, o šios kelionės pradiniu impulsu gali tapti viena vienintelė mintis.

Kodėl mes nepriimame pinigų?

Galbūt nustebsite perskaitę šį teiginį, tačiau daugybė žmonių nepriima pinigų ir pasąmoningai jų vengia visais įmanomais būdais. Taip yra dėl pasąmonėje veikiančių ribojančių programų, apsaugančių nuo praturtėjimo. Tokie žmonės daug lengviau pinigus išleidžia nei juos priima. Jie perka daiktus kitiems: šeimos nariams, artimiesiems, draugams, bet ne sau. Jie mano, kad pinigai reikalingi tam, kad padarytų aplinkinius laimingais, o patys pasąmoningai jaučiasi neverti materialinių gėrybių.

Tą lemia daugybė ribojančių įsitikinimų. Ir jie gali būti patys įvairiausi: kad pinigai prišaukia nelaimes, kad esu nevertas pinigų, kad pakankamai pinigų turi tik išrinktieji, o aš juk esu paprastas žmogus, kad pinigai atneša daug pagundų… Norėdama išvengti šių įsivaizduojamų blogybių, mūsų pasąmonė tiesiog blokuoja viską, kas susiję su pinigais. Mes jų nepriimame į savo gyvenimą, nors ir sąmoningai suvokiame, kad pinigai mums reikalingi ne tik gyvybinėms funkcijoms palaikyti, bet ir gyvenimo džiaugsmui patirti, kuomet gyvename materialioje gausoje, o ne trūkume. Priimti pinigus reiškia jais džiaugtis, nejausti pinigų priėmimą stabdančių emocijų – pykčio, kaltės, nepasitikėjimo, nerimo, neužtikrintumo, nevertumo.