Ką mes mąstome apie pinigus?

Pinigų trūkumas yra viso blogio šaknys
Markas Tvenas

Kaip mąstymas susijęs su pinigais? Juk viskas prasideda nuo minties, nuo to ką mes mąstome apie pinigus. Ne nuo veiksmų, kaip daugelis galvoja, bet būtent nuo to, kokios minties vedami mes tą veiksmą atliekame. Viskas priklauso nuo to, ar veikiame iš gausos, ar iš skurdo sąmonės.

Šiame pasaulyje pinigų yra pakankamai. Tam, kad turėtumėme pakankamą jų kiekį, reikia pakeisti nuostatas apie save ir pinigus.

Kodėl vienų žmonių finansinė padėtis ­puiki, kiti geba generuoti tik vidutines pajamas, o treti skursta?

Kodėl vieni žmonės pinigų turi pakankamai, o kitiems jų nuolat trūksta? Juk išoriškai visi esame vienodi – turime fizinį kūną ir jį valdančias smegenis, po dvi rankas bei kojas ir 24 valandas paroje. Kodėl vieni žmonės per mums visiems vienodai skirtą laiką uždirba daugybę pinigų, o kiti, rodos, tiek pat dirbdami, vos suduria galą su galu?

Kadangi žmonių fiziniai kūnai ir gebėjimas atlikti fizinius darbus – daugmaž vienodi, atsakymo paieškos veda į žmogaus protą. Mūsų smegenys yra sudėtingiausias superkompiuteris, ne mažiau paslaptingas ir galingas už pačią Visatą. Nuo to, kaip jos veikia, priklauso mūsų realybė bei viena iš jos sudėtinių dalių – mūsų finansai.

Smegenų atliekama funkcija yra psichinė veikla, dar vadinama protu. Ji skirstoma į sąmonę ir pasąmonę. Nors gebame mąstyti ir dėl sąmonės priimti sąmoningus sprendimus, mokslininkų teigimu, didžiąją mūsų psichikos dalį sudaro pasąmonė. Kaip veikia kompiuteriai, varomi įdiegtų programų, taip veikia ir mūsų protas, o daugybė automatinių, neįsisąmonintų programų slepiasi būtent pasąmonėje. Kaip tos programos ten pateko? Iš aplinkos arba buvo sukurtos mūsų pačių. Teigiama, kad didžiąją dalį programų mes įgauname vaikystėje. Vis dėlto dabar jau yra žinoma, kad smegenys yra neuroplastiškos, tad, galima teigti, jog automatines elgesio programas, kylančias iš mūsų patirčių, sąmoningai ar ne, mes nuolat diegiame patys.

Aplinkinis pasaulis atitinka jūsų mintis ir įsitikinimus.

Jeigu jums kažkas nepriimtina, jei ko nors norite daugiau, pakeiskite savo įsitikinimus. Įtikinti pasąmonę – tai sukurti įsitikinimą, kuris ir yra ta automatinė programa, lemianti mūsų elgesį ateityje. Įsitikinimas yra tai, ką sąmonė priima kaip tiesą, remdamasi emocinio ar dvasinio tikrumo pojūčiu. Ji siunčia šią informaciją į pasąmonę, iš kurios ji toliau veikia kaip automatinė programa. Įsitikinimas yra stipri, pasikartojanti mintis, sukelianti tam tikrą kūno reakciją bei mūsų atliekamus veiksmus. Norint pakeisti mūsų atliekamus veiksmus, reikia pakeisti informaciją, iš smegenų siunčiamą kūnui, o tai reiškia – pakeisti įsitikinimus. Iš pasąmonės veikiantys įsitikinimai kuria jūsų realybę ir būtent jie nulemia, kiek pinigų jūs turite savo gyvenime.

Jūsų asmenybė – tai jūsų minčių visuma, o jūsų realybė – tai jūsų įsitikinimų visuma.

Kas lemia, kad vieni žmonės aplinkui mato begales galimybių, kaip uždirbti ar gauti pinigų, o kiti, lyg akli kačiukai, nemato nė vienos ir vos suduria galą su galu? Arba mato tik vienintelę galimybę, pavyzdžiui, savo pareigas darbovietėje, ir laikosi įsikibę į ją rankomis ir kojomis. Jie sergsti savo darbo vietą ir kovoja dėl jos visomis išgalėmis, nes mano, kad tai yra vienintelis įmanomas jų pajamų šaltinis. Jie tiesiog atsisako patikėti, kad aplinkui tarpsta dar šimtai galimybių. Arba nuoširdžiai jų nemato.

Kas lemia tokį žmogaus požiūrį į galimus finansinius kanalus?

Taip, čia ir vėl slepiasi riboti įsitikinimai, kad galimybės gauti pinigų arba, kitaip tariant, juos užuosti turi tik tam tikri, ypatingi, žmonės, o pastebėti pelningas finansines galimybes reikia tam tikrų, išskirtinių, asmenybės bruožų. Tiesa ta, kad užuosti, kur slepiasi pinigai, gali absoliučiai visi. Norint, kad tai įvyktų, pirmiausiai reikia išguiti iš savo pasąmonės įsitikinimą, kad tai neįmanoma.

Įsitikinimai yra dvejų rūšių: ribojantys (klaidingi, iškreipiantys vaizdą, stabdantys veiklą) ir progresiniai (teisingi, skatinantys veikti, generuojantys energiją).

Bet kokios rūšies įsitikinimas gausina įtikėtus dalykus: objektus, subjektus, būsenas.

Ribotas įsitikinimas sukuria iliuzinę tapatybę, ir žmogus veikia jo rėmuose.

Įsitikinimai kyla iš patirties – mūsų pačių ar kitų žmonių.

Mums nebūtina kažko patirti, kad šį faktą savo pasąmonėje užtvirtintume kaip įsitikinimą. Kartais užtenka tiesiog perskaityti, kad kažkam kažkur taip nutiko, ir mes patikime, jog taip gali nutikti ir mums.

Įsitikinimas kyla iš patirties, bet jis nėra fizinė patirtis. Įsitikinimas – tai minčių darinys, aktyvuotas tikėjimo. Pakeitus mintis, įsitikinimas apie tą pačią situaciją, įvykį ar būseną gali kardinaliai pasikeisti.

Kaip ir visur kitur, įsitikinimų srityje galioja dualizmo logika. Kitaip tariant, esama teigiamų ir neigiamų įsitikinimų. Teigiami įsitikinimai skatina augimą, neigiami – žmogų stabdo, riboja. Net būtų galima teigti, kad pagrindinis skirtumas tarp sėkmingo ir nesėkmingo, laimingo ir nelaimingo žmogaus yra jo turimų teigiamų ir neigiamų įsitikinimų balansas. Kuo daugiau teigiamų įsitikinimų, tuo daugiau gyvenimiško džiaugsmo ir progreso, tuo gyvenimas gyvesnis, laimingesnis, sėkmingesnis.

Tačiau vertėtų prisiminti, kad įsitikinimai nėra kažkurios vienos gyvenimiškos srities prerogatyva. Asmuo gali turėti labai daug teigiamų įsitikinimų finansų, karjeros srityje ir pasiekti didelių aukštumų, tapti turtingu ir įžymiu žmogumi, tačiau tuo pačiu metu jis gali turėti didelę neigiamų įsitikinimų persvarą sveikatos, fizinio kūno srityje. Paprastais žodžiais tariant, jis gali būti turtingas, bet dažnai sergantis. Ir viskas – tik dėl įsitikinimų disbalanso. Yra daug pavyzdžių, kai žmogus formuoja teigiamą požiūrį tik kažkurioje vienoje ar keliose gyvenimo srityse, kitose leisdamas bujoti neigiamoms nuostatoms. Taip nutinka dėl kito įsitikinimo, kad visko turėti negalima, kad, norint kažką gauti vienoje srityje, reikia kažką aukoti kitoje. Tai atsispindi žinomame posakyje „Būkim biedni, bet teisingi“. Jis iliustruoja įsitikinimą, esą turtingas negali būti teisingas.

Kai leidžiame įvairių gyvenimo sričių įsitikinimams išsibalansuoti, mes patys savo rankomis apvogiame savo gyvenimą. Kažko atsisakome, dėl kažko kenčiame vien todėl, kad manome, jog viskas gyvenime negali vykti tobulai. O kartais – tiesiog todėl, kad paprasčiausiai trūksta žinių, kokios yra mūsų realybės sudedamosios dalys, ir niekada nesusimąstome, kaip yra svarbu palaikyti šių gyvenimiškų sudedamųjų dalių balansą – pirmiausia savo dėmesiu ir mintimis. Tačiau šioje programoje kalbėsime tik apie finansinę gyvenimo pusę – pinigus ir visą mus supančią materialiąją aplinką.

 

Bendraukime Facebook ir Instagram.

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga autorinėmis teisėmis priklauso svetainei „Pradinis impulsas”, jeigu nenurodyta kitaip. Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Pradinis impulsas” sutikimo.