Nuo ko prasideda savirealizacija?

Savirealizacija – itin populiari tema šiandienos pasaulyje. XXI amžiuje daug kalbama apie savęs pažinimo būdus, tikslų nustatymus ir pasiekimus, savęs kaip asmenybės auginimą. Apie šiuos dalykus kalba žiniasklaida, psichologai, koučeriai. Informacijos tikrai labai daug ir sudėtinga atsirinkti kuri tinkama ir kurią galima pritaikyti sau.

Savirealizaciją galima apibūdinti trim žodžiais – kelias į sėkmę. Sėkmė – tai nuolatinis darbas einant link savo tikslo. Norint sėkmingai save realizuoti, žinoti savo tikslus, pažinti save, patirti asmeninį augimą. Savirealizacija prasideda kiekvieno iš mūsų vidiniame pasaulyje. Kiek būsime užsispyrę, leisime sau mėgautis gyvenimu, sieksime tikslų, nepasiduosime iškilus sunkumams – tiek būsime sėkmingi.

Kodėl vieni žmonės sėkmingi, o kiti ne?

Kaip jau kalbėta, sėkmė – tai atkaklus darbas. Tai ne loterijos bilietų pirkimas kiekvieną savaitę, ne gulėjimas lovoje ir žiūrėjimas į vieną tašką visą dieną, o kėlimasis rytais, ryžtinga nuotaika, planų susidėliojimas ir ėjimas link savo tikslo. Sėkmingi žmonės visiškai atsiduoda ir susikoncentruoja ties veikla, kurią atlieka tuo metu. Jie negalvoja, kad pirmiau išgersiu kavos su kolegomis ir eisiu darbuotis. Sėkmingi žmonės pirma padaro darbus ir laisvą minutę eina gerti kavos.

Visi galime būti sėkmingi, bet, kad tokiais tapti turime turėti užsispyrimo, noro ir pasiryžimo išsiugdyti naujus įpročius. Tiems, kas dar nėra savęs realizavęs, nedirba su savimi – prireiks kur kas daugiau laiko, kantrybės, nei tiems kurie jau išsiugdę discipliną, žino savo tikslus, mokosi kiekvieną dieną. Kelias į sėkmę nėra lengvas kelias, bet tikrai verta juo eiti.

Kokios kliūtys trukdo realizuoti save?

Savirealizacija reikalinga kiekvienam iš mūsų, kad jaustumėmės laisvai, sugebėtume mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais.

saviugdos meditacijos savirealizacijai

Daugiau apie saviugdos meditaciją Savirealizacija rasite čia.

Kokios yra pagrindinės kliūtis trukdančios realizuoti save?

„Kalti kiti, bet ne aš“. Žmogus nuolat kaltina kitus dėl savo nesėkmių. Toks asmuo kiekvieną sekundę pyksta ant aplinkinių, kad sugriovė planus, ant pasaulio – koks jis neteisingas. Tačiau pamiršta vienintelį dalyką, atsigręžti į save.
Abejojimas dėl visko. Savęs nerealizuojantys žmonės nuolat abejoja, klauso draugų patarimų, domisi naujienomis, skaito knygas, bet į priekį nejuda. Abejojantieji niekada nepriima sprendimo, nes jiems sunku apsispręsti, bijo padaryti neteisingą žingsnį.
Savo talentų nepažinimas, tikslų neturėjimas. Save realizuojantis žmogus nebijo pažvelgti į save, žino savo talentus, turi išsikeltus tikslus. Žmogus, kuris savęs nerealizuoja dažniausiai niekuo nesidomi, nežino savo talentų, o apie tikslus net negalvoja, nes jam tai per sudėtinga.
Bijo veikti čia ir dabar. Norint veikti čia ir dabar reikalinga drąsa. Jei žmogus neišdrįsta, tai dažniausiai jo planai lieka tik svajonėmis.

 

Žingsniai savirealizacijos link

Norint save pažadinti, išeiti iš užburto rato ir tapti sėkmingu, save realizavusiu žmogumi privalome žinoti tinkamus žingsnius, kuriuos žengsime savirealizacijos link. Tinkami žingsniai:

Liautis skųstis. Atminkime, kad skundimasis, tai nesėkmingo žmogaus bruožas. Jei atsiranda nepasitenkinimo jausmas, reikia pažvelgti iš teigiamos pusės ir vietoj skundimosi pasakyti teigiamą frazę. Nuolatinė praktika privers mūsų smegenis veikti kitaip ir suprasti, kad yra ne vien negatyvi pusė.
Nustoti gailėtis savęs. Puiki frazė kuri čia tiks „Mes esame tai, apie ką galvojame“. Nuolat besigailintis savęs žmogus, savo mintimis pritraukia kitas, tokias pačias mintis ir šis gailėjimosi procesas tęsiasi tol, kol nepasakome sau STOP, GANA. Vietoj gailėjimosi verčiau užsiimkime savęs pažinimu, ieškokime savo talentų.
Leisti sau mėgautis malonumais. Jei kažko labai norime, tą ir padarykime. Ne kiekvienas galime sau leisti aplankyti Maldyvus, bet galime įsigyti naują drabužį, išgerti puodelį kavos, prisileisti vonią pilną putų, įteikti sau gėlių, paskaityti knygą ir pan.
Neatidėlioti savo troškimų ateičiai. Pamirškime tuos dalykus, kad gyvename dėl tėvų, vyro ar vaikų. Visu pirma gyvename dėl savęs ir kiekvienas turime atsakyti į klausimą „O ko noriu aš?“. Leiskime kartais pabūti sau savanaudžiais.
Mažiau klausyti aplinkinių nuomonės. Neleiskime aplinkinių nuomonei kontroliuoti mūsų gyvenimo. Girdėti ką sako aplinkiniai būtina, bet jeigu jų nuomonė ar patarimas mums nepriimtinas, išmokime to neįsileisti.
Išsiugdyti discipliną. Atsikėlus iš ryto verta sudėlioti savo dienos planą – ką veiksime dienos metu. Žmonės, kurie gyvena pagal planą, jaučia mažesnę įtampą, patiria mažiau streso, atgauna pusiausvyrą, randa savo pomėgius, sugrįžta į tikrąjį save.

Meilė sau

Savirealizacija prasideda nuo meilės sau. Kai sugebame priimti ir pamilti save tokius kokie esame, nustojame savęs gailėtis, kritikuoti – pradedame realizuoti savo potencialą. Mylintys save žmonės girdi savo vidų, žino tikruosius tikslus, rūpinasi savimi, atsirenka tinkamus žmones bendravimui, keliauja, mėgaujasi savo veikla ir kiekviena gyvenimo diena. Jie gyvena prasmingą gyvenimą, auga ir tobulėja per patirtis, kuria, dirba mėgstamus darbus, gerbia ir vertina save.